top of page
שירותי המרכז

בחירת האוניברסיטה המתאימה אמורה לקחת בחשבון גורמים רבים, ביניהם: תחום הלימודים המבוקש, הכרה אזורית/מקצועית, תקציב, אפשרויות מגורים, רמת האנגלית הנדרשת במבחן ה-TOEFL ובמבחני כניסה נוספים כגון: SAT, GRE, GMAT (תלוי בתחום הלימודים ובתואר העתידי) וכו'. אין בהכרח מתאם בין הסכום הנדרש לבין רמת הלימודים, כלומר, אוניברסיטה יקרה אינה בהכרח אוניברסיטה איכותית. ניתן למצוא אוניברסיטה ציבורית (State University) שאינה יקרה (יחסית) בגלל הסבסוד שהיא מקבלת מהמדינה או מהעיר בה היא נמצאת, ושרמתה גבוהה. ומעל הכל - חשוב לבחור אוניברסיטה שתרגיש בה נוח. 

 

סטודנט ממשיך (transfer student)  יקבל הדרכה לגבי העברת הקרדיטים מלימודיו הקודמים שנצברו במוסד אקדמי בארץ.
המרכז ללימודים בארה"ב מפנה סטודנטים לאוניברסיטאות המוכרות ע"י הרשויות המוסמכות בארה"ב ובישראל, כולל האיגודים המקצועיים הרלוונטיים לתחומי הלימוד (.APA, AACSB, ASLA, NAAB, ABET etc).

המרכז ללימודים בארה"ב אינו מקבל עמלה משום אוניברסיטה ומשום גוף כלשהו, והאינטרס של הסטודנט מהווה את השיקול העיקרי בבחירת האוניברסיטה.

אנו מקפידים לבחור את האוניברסיטה שתענה על שאיפותיך ותאפשר לך למצות את תקופת הלימודים כתקופה הטובה של חייך, הן מבחינת הגשמת מטרות הקריירה שלך והן מבחינה אישית, במלוא מובן המילה.

בחירת האוניברסיטה

הרשמה לבחינות הכניסה: TOEFL, SAT, GMAT, GRE

כחלק מתהליך ההרשמה נדרש הסטודנט לעמוד במבחני כניסה, בהתאם לתחום הלימודים בו בחר.
ההרשמה לבחינות חייבת להיות מדויקת ואנו נעזור לך למלא את טפסי ההרשמה למבחני הכניסה בהתאם לנדרש.
כמו כן, נתדרך אותך כיצד להעביר את ציוני המבחנים לאוניברסיטאות הרלוונטיות.

ישראלים רבים שואפים להתקבל לאוניברסיטאות איכותיות, אך נרתעים ממבחן ה-SAT. חשוב לדעת: במרכז ללימודים בארה"ב נוכל להפנות אותך לאוניברסיטאות שאינן דורשות SAT כתנאי קבלה לתואר ראשון, ביניהן אוניברסיטאות איכותיות ובעלות שם.

הדרכה לגבי מילוי שאלוני ההרשמה

טפסי ההרשמה לאוניברסיטאות האמריקאיות (application forms) מסובכים ודורשים ידע ודייקנות במילוי. יש צורך למלא את הטפסים לפי כל ההוראות, ולכן חשוב לקבל את ההדרכה המתאימה לשם כך.

אנו, במרכז ללימודים בארה"ב, נלווה אותך שלב-שלב ונתדרך אותך לגבי כל פרט ופרט, בין אם מדובר בהרשמה רגילה או בהרשמה במסגרת Commonapp (The Common Application) ,CSDCAS ,LSAC ומסגרות אחרות.

נלמד אותך כיצד להיזהר ממלכודות (כן, גם שאלות שנראות לכאורה תמימות ו"למטרות סטטיסטיקה" עלולות להיות מכשילות). 

הכי חשוב – תלמד איך להציג את מועמדותך בצורה הנכונה.

חיבורים (Essays, Statement of Purpose, Personal Statement, Letter of Intent) 

במסגרת מילוי טפסי ההרשמה נדרש/ת הסטודנט/ית לכתוב חיבורים שונים. לחיבורים אלו מיוחסת חשיבות עליונה ,בעיקר בהרשמה לתארים מתקדמים ובמיוחד בהרשמה לאוניברסיטאות היוקרתיות. נתדרך אותך מה צריך לכתוב, איך צריך להציג את הדברים, ובקיצור- איך לכתוב חיבורים "מנצחים" שיעזרו לך להתקבל באוניברסיטאות היוקרתיות ביותר.
לדברי מנהלי ההרשמה (admission officers), החיבורים יקבעו במקרים רבים אם המועמד יתקבל או לא, ולא בהכרח ממוצע ציונים (GPA) גבוה וציון GMAT או GRE מרשים.

בהתחשב במשקל הרב שניתן לחיבורים כשמדובר על קבלה לאוניברסיטאות, ובמיוחד לתכניות היוקרתיות שבהן, אנו מקפידים על בניית אסטרטגיה מתאימה ולוקחים בחשבון את ההעדפות הספציפיות של כל אוניברסיטה ואוניברסיטה. במילים אחרות – נותנים לך טיפים להבין מה הן מחפשות. נבנה לך מועמדות שתייחד אותך מול מועמדים אחרים ותבליט את יתרונותיך . נגרום לכך שתבלוט (stand out) ותשאיר רושם על ועדת ההרשמה כדי שתתקבל לתכנית שאליה אתה שואף להתקבל.

המלצות (Recommendation Letter, Reference Letter) 

אחד המרכיבים החשובים ביותר בהרשמה - בנוסף לחיבורים - הוא נושא ההמלצות.

חיוני, לכן, שתקבל תדרוך מתאים שיעזור לך להנחות את הממליצים כיצד אמורה להיכתב המלצה כפי שהאמריקאים מצפים לקבל.

Resume, CV

זהו כרטיס הביקור שלך ! מסמך קורות החיים הוא כלי שיווקי מהמעלה הראשונה, שעוזר לך להציג את השכלתך, הניסיון התעסוקתי שלך, כישורי המחשב שלך וכו'.

בארה"ב נדרשת מתכונת שונה לכתיבת מסמך זה. אנו נעזור לך להציג את קורות חייך על פי הכללים הנדרשים, כשמילת המפתח היא שיווק נכון ונמנע ממך שגיאות שעלולות לפגוע במועמדות שלך. כתיבה נכונה, לפי הכללים הנדרשים, תעזור לך להבליט את הפרטים הנכונים של מהלך חייך ותסייע לך להציג את מועמדותך בצורה אטרקטיבית יותר.

משרדנו מתמחה בכתיבת קורות חיים על פי הפורמט האמריקאי הנדרש.

תרגומים מאושרים

לצורך ההרשמה יש להציג את תעודות ההשכלה מתורגמות לאנגלית ומאושרות ע"י נוטריון (או ע"י הגוף שהנפיק את התעודה). שירותי התרגום ניתנים במלואם ע"י משרדנו, הן לגבי תעודות השכלה והן לגבי מסמכים אחרים הנדרשים במסגרת ההרשמה.

הוכחות כספיות (Financial Statements)

במשרדנו תקבל תדרוך מלא והנחיות מדויקות כיצד להציג את ההוכחות הכספיות הנדרשות. הוכחות אלו נדרשות גם בשלב הגשת הבקשה לשגרירות ארה"ב לצורך קבלת וויזת סטודנט. ללא הוכחות אלו לא תוכל לקבל וויזת סטודנט.

ויזת סטודנט (Student Visa)

השלב האחרון לפני הנסיעה הוא קבלת ויזת סטודנט מאת האוניברסיטה שאתה מתעתד ללמוד בה.

לאחר הקבלה לאוניברסיטה תקבל מסמך שנקרא I-20 וזהו הצעד הראשון בתהליך קבלת הוויזה.

נתדרך אותך כיצד להגיש את הבקשה בצורה הנכונה.

מההרשמה עד הקבלה

הייעוץ  מ- א' עד ת' הניתן ע"י המרכז ללימודים בארה"ב מאפשר לך להרגיש שיש לך על מי לסמוך, ולא תצטרך להתמודד לבדך מול הנחשול האדיר הזה. לשם כך אנחנו קיימים.
תהנה מהקשרים הטובים שפיתחנו עם מנהלי ההרשמה באוניברסיטאות רבות, והניסיון הרב שנצבר במשך השנים יבטיח לך את המקצועיות המרבית ואת התוצאות המקוות !!!
חשוב ביותר לתת למומחים לטפל בעניין כה משמעותי ובעל השלכות על עתידך. אנו נחסוך לך זמן יקר, פניות למקומות לא מתאימים ואכזבות.

תן לניסיון הרב שלנו לעשות בשבילך את העבודה!

* הכתוב מתייחס לגברים ולנשים כאחד.

bottom of page